Jak efektivně zabezpečit textil a obuv před zloději a vandaly?

Provozovatelé prodejen s oděvy a obuví vědí o krádežích své. Zloději jsou vynalézaví a mnohdy se jim podaří takřka husarský kousek – z prodejny se vytratí s drahým „nákupem“, za který však prodejci nikdy nezaplatí. Neméně příjemné jsou případy vandalství. Záměrné poškozování zboží, třeba jen tak „z nudy“, je v mnoha obchodech na denním pořádku. V konečném důsledku vždy tratí prodejce. Naštěstí se nabízí různé způsoby, jak obchod účinně zabezpečit. Jaké jsou vaše možnosti?

Proč se oděvy a obuv kradou tak často?

Zloději mají prodejny oděvů a obuvi rádi, protože dané zboží není příliš těžké odcizit. Většinou se jedná o položky kompaktních rozměrů, navíc velmi lehké. Prodejce si chybějících věcí často všimne až při inventuře. A pokud jde o luxusní kousky, škoda se může vyšplhat velmi vysoko. Proto je vhodné prodejnu zabezpečit tak, aby k podobným případům nedocházelo a zároveň bylo možné krádež okamžitě odhalit.

Elektronické detekční brány

Pokud lze některé ze zabezpečení zboží v obchodě pokládat za „must have“, pak jsou to detekční brány. Přesto je spousta obchodů stále nevyužívá. Brány mohou mít robustní i elegantní design, lze je doplnit o reklamní sdělení a další funkce. Pokud se přes detekční bránu dostane zboží opatřené EM páskem (lepící etiketou), která nebyla na pokladně deaktivována, dojde ke spuštění zvukového a vizuálního alarmu. Kromě lepicích etiket je možné zboží opatřit také pevnými etiketami, které se musí na pokladně odstranit uvolňovačem. Tento typ etiket je možné používat opakovaně.

Kamerový systém

Sledovat prodejnu prostřednictvím kamerového systému se vyplatí nejen kvůli krádežím cizích osob – videozáznam spolehlivě odhalí také krádeže a nevhodné chování zaměstnanců. V každém případě je vhodné instalaci konzultovat s odborníkem a poohlédnout se po systému na míru daného obchodu. Sortiment bezpečnostních kamer je přeci jen velmi široký a bez hlubšího povědomí můžete udělat ve výběru zařízení zbytečnou chybu. Možností zabezpečení obchodu je daleko více. Seznamte se s dalšími systémy a moderními technologiemi, díky kterým se vaše obavy z opakujících se krádeží nadobro rozplynou. Spoustu užitečných informací najdete na stránkách českého specialisty novatec-eas.cz

Publikováno: 16. 01. 2022

Kategorie: Ostatní

Autor: admin