Jak stabilizovat firemní cashflow nejen v době pandemie?

Peníze nerostou na stromech a je vhodné s nimi nakládat obezřetně. Úsporná opatření jsou na místě zejména v dobách, jako je ta dnešní. Pandemie koronaviru pořádně zamávala s mnoha obory a množství firem již muselo ukončit činnost. Pokud máte hlouběji do kapsy nebo jen nechcete zbytečně utrácet, inspirujte se následujícími tipy. Prozradíme vám, jak poměrně snadno ušetřit a ulehčit křehkému firemnímu rozpočtu.

Vyměňte kancelář za home office

Pracovat z domu? A proč ne! S důležitými klienty můžete zajít na oběd a není důvod držet kancelář, která vás měsíčně vyjde na několik tisíc. Najděte si zapadlý kout, kde vás nebudou rušit ostatní členové domácnosti a pusťte se do práce. Navíc ušetříte čas, který běžně trávíte cestováním (a také finance za pohonné hmoty).

Ušetřete za spotřební materiál

Tisknete tak moc, až se vám práší z tiskárny? Snažte se tisknout jen to, co skutečně potřebujete. A současně začněte používat alternativní náplně, které jsou výrazně levnější. Specializované prodejci nabízí velmi kvalitní a přitom levné neoriginální tonery HP i pro ostatní značky.

Optimalizujte marketingové aktivity

Bez reklamy nejsou zákazníci – ale skutečně investujete do správných kanálů? Pokud si momentálně nemůžete dovolit tak nákladnou propagaci, jako o obvykle, soustřeďte se na nejdůležitější zdroje klientů. A vyzkoušejte nové, dosud netušené nástroje. Dobrou volbou mohou být sociální sítě jako Facebook nebo Instagram. Zkušený marketingový specialista vaše výdaje za reklamu výrazně sníží, aniž by došlo ke snížení obratu.

Nevyhazujte peníze za nepotřebné věci

Levné tonery Xerox vám ušetří několik tisícovek za rok, což je jistě v pořádku, protože roli hraje každá koruna. Mnohem větší částky však ušetříte tak, že budete důkladně přemýšlet nad smyslem investic. Položte si otázku, zda skutečně potřebujete drahý operativní leasing, když za volant téměř nesedáte či notebook za padesát tisíc, ačkoliv ho používáte jen pro kancelářské činnost apod.

Publikováno: 30. 04. 2020

Kategorie: Finance

Autor: admin