Mít kancelář v Praze se vyplatí. Je lepší si ji koupit, nebo pronajmout?

Firmy, které nepotřebují administrativní prostory, využívají lákavé nabídky virtuálních sídel v hlavním městě. Pokud se ale bez vlastní kanceláře neobejdete a vaše společnost funguje celorepublikově, pak by vaše kroky měly směřovat... jak jinak, než opět do Prahy. A my vám prozradíme, proč je Praha pro podnikatele tak atraktivní, zda se vyplatí pronájem nebo koupě kanceláře a v neposlední řadě také faktory, které mají zásadní vliv na její cenu.

Proč jsou kanceláře v Praze tak žádané?

Praha představuje středobod českého podnikání a sídlí většina firem s celorepublikovou působností. Dokonce i ty, jejichž provozovny jsou na opačné straně republiky. Motiv businessmanů hledejte v marketingu a popularizaci. I vy jistě podvědomě vnímáte partnery se sídlem ve velkém městě jinak než ty, kteří sídlí v zapadlé vesnice, o které jste předtím nikdy neslyšeli. Mít kancelář v hlavním městě znamená být konkurenceschopný. Praha evokuje prestiž a je nejvyhledávanější lokalitou. Dalším důvodem je samozřejmě mnohem snadnější styk s obchodními partnery a klienty. A právě proto má kanceláře Praha  mnoho mimopražských firem. Podnikatelé mohou rychleji a pružněji reagovat a nemusí ztrácet čas cestováním.

Koupě, nebo pronájem?

Rozhodnout se pro pronájem, nebo si koupit vlastní kancelářské prostory? Zásadní otázka, kterou musí vyřešit každý, kdo se rozhodne pro kancelář v Praze. Vlastní kancelář je prestižnější než pronajatá, nicméně je třeba počítat s poměrně vysokou investicí. Pražské kanceláře jsou žádaným artiklem a jako takové si drží vyšší cenu. Dobře si proto rozmyslete, zda není investice do vlastních prostor příliš vysoká a zda není efektivnější pronájem kanceláře. V praxi se k pronájmu kanceláře v Praze uchyluje většina firem. V případě, že se podnikání nevydaří, nepřijdou o tak vysokou částku.

Kde jsou kanceláře levné a kde naopak nejdražší?

Kanceláře PrahaKancelář v Praze si lze pronajmout kdekoliv. Tedy v centru, ale také v méně rušných lokalitách na Praze 8 nebo Praze 10 či na samotném okraji hlavního města. A je to právě lokalita, která významně ovlivňuje cenu. Obecně platí, že kanceláře, které se nachází v bezprostřední blízkosti centra města, jsou dražší než ty, které jsou v méně prestižních lokalitách. Kanceláře na okraji Prahy jsou dlouhodobě nejlevnější. Vliv na cenu za pronájem kanceláře v Praze mají i dispozice objektu. Kancelářské prostory ve starších budovách jsou dražší než kanceláře v nízkoenergetických novostavbách. Nachází-li se v budově recepce a další nadstandardní služby, opět můžete počítat s vyšší cenou. V posledních letech v Praze vzniká stále více nových developerských projektů a možnosti pronájmu jsou stále větší. Někteří developeři neváhají zakomponovat komerční prostory do budov, které primárně slouží k bydlení.

Nevíte si rady? Obraťte se na odborníky

Najít kancelář, která odpovídá vašim požadavkům, není jednoduché. A nechcete-li ztrácet čas hledáním a porovnáváním nabídek, obraťte se na někoho, kdo vám s výběrem kanceláře poradí. Mezi renomované specialisty patří Pražská správa nemovitostí, spol s r.o., která se na realitním trhu pohybuje od roku 1991. PSN se zabývá prodejem i pronájmem nemovitostí, ale také nebytových a kancelářských prostor. Za zmínku stojí prestižní ocenění ČEKIA stability award, která společnost PSN řadí mezi 2% nejstabilnějších firem v České republice. Kanceláře, které PSN aktuálně nabízí k prodeji či k pronájmu, najdete na webu www.psn.cz. Neztrácejte čas a zvolte požadovaná kritéria. V nabídce nechybí kancelářské prostory v lukrativních lokalitách, stejně jako velmi levné kanceláře k pronájmu i koupi na okraji Prahy. U každé položky najdete kontakt na realitního poradce, se kterým si můžete domluvit schůzku a prostory si prohlédnou naživo.

Publikováno: 26. 07. 2014

Kategorie: Podnikání

Autor: admin