Nevycházíte s výplatou? Přečtěte si, jak se dostat z bludného kruhu

Stalo se vám, že váš rozpočet naboural nečekaný výdaj? Tento problém lze vyřešit pomocí půjčky do výplaty. Pokud se však do finančních potíží dostáváte pravidelně, měli byste se zamyslet nad tím, zda není na čase změnit způsob hospodaření. Zůstat bez peněz je stresující nejen pro vás, ale také pro ostatní členy vaší domácnosti. Dodržíte-li následující tipy, jistě se vaše finanční situace během několika následujících měsíců stabilizuje.

Najděte si lépe placenou práci

Zřejmě nejefektivnější cestou, jak se vypořádat s nedostatkem financí, je lépe placená pracovní pozice. Poohlédněte se na pracovních portálech po místě, které byste se svým vzděláním a kvalifikací mohli dělat a změňte zaměstnavatele. Případně toho stávajícího požádejte o zvýšení platu.

Méně utrácejte

Pro spoustu lidí je půjčka online snadným způsobem, jak si dopřát více věcí. Zamyslete se ale nad tím, zda zbytečně neutrácíte za něco, co byste mohli oželet. Nemalou částku ušetříte například tím, že se začnete stravovat doma a nebudete tak často obědvat v restauraci. To samé platí také o pravidelném popíjení v na terase v hospůdce. Jistě přijdete na mnohem více položek, které byste mohli vyškrtnout, aniž byste kvůli toho příliš trpěli.

Odkládejte si peníze bokem

Připravte se na horší časy tím, že si ze svého příjmu začnete odkládat určitou částku. Nemusí to být mnoho, optimální je 10 – 15 %. Zanedlouho naplníte domácí kasičku a vytvoříte si železnou rezervu, po které můžete v nejhorších časech sáhnout. Díky těmto tipům možná uspoříte ještě více.

Půjčujte si jen od ověřených firem

Pouze ověřený poskytovatel úvěrů vám poskytne výhodou půjčku, která vaše finanční problémy vyřeší a nikoliv prohloubí. Dobrou volbou jsou „první půjčky zdarma“ (např. Via SMS), kdy vrátíte pouze tolik, kolik jste si půjčili. Žádné úroky a poplatky se nekonají.

Publikováno: 31. 08. 2017

Kategorie: Finance

Autor: admin

Tagy: jak ušetřit | rozpočet