Jak vybrat topidlo do průmyslových prostorů?

Jednou z povinností zaměstnavatele je zajistit optimální podmínky pro práci. Jednou z nich je i teplota na pracovišti – ale ne vždy lze o prostory vybavit běžným vytápěním a nabízí se otázka, jak dosáhnout požadované teploty v dobrém poměru ceny a výkonu. Řešení nejen pro průmyslové prostory nabízí mobilní topidla. Která jsou nejlepší právě pro vás?

Naftová topidla

Naftová neboli dieselová topidla potřebují k provozu naftu nebo extra lehký topný olej. Z hlediska nákladů jsou nejlevnější, a navíc jsou k dostání s velmi vysokým výkonem. K jejich dalším výhodám patří bezpečnost a minimální hlučnost. Naftová topidla se vyrábí s přímým a nepřímým spalováním. První varianta je určena pouze do dobře odvětrávaných prostor, u topidla s nepřímým spalováním je odvod spalin řešen komínem nebo hadicí.

Plynová topidla

Disponujete malým rozpočtem a preferujete co nejnižší pořizovací cenu? Pak by vás měl zajímat sortiment plynových topidel, která jsou nejlevnější – ovšem oproti výše zmíněným deiselovým topidlům nenabízí tak nízké provozní náklady. Spotřeba plynových topidel je bohužel poměrně vysoká. Na druhou stranu však pro plynová topidla hovoří i další výhody: jsou kompaktní, lehká a studená na povrchu i při plném výkonu. A protože při provozu nedochází ke spalování velkého množství kyslíku, lze je bez problémů používat i ve vnitřních prostorách.

Elektrická topidla

Do nevětrných místností jsou jako stvořená elektrická topidla, která při provozu nespotřebovávají kyslík, a navíc neprodukují spaliny. Jsou lehká, snadno se přenáší a jejich obsluha je naprosto triviální. Mají vysokou účinnost, ale z hlediska výkonu nemohou naftovým ani plynovým topidlům konkurovat. Stále si nevíte rady s výběrem? Nechte si poradit od eprofi.cz – odborníků na mobilní topidla a odvlhčovače vzduchu.

Publikováno: 14. 10. 2020

Kategorie: Ostatní

Autor: admin