Operativní leasing: Snadná cesta k novému autu bez zbytečných starostí

Auto je pro většinu motoristů víc než jen pouhým dopravním prostředkem. Slouží jako společenský status, a to především v podnikatelské sféře. Na klienty dělá dobrý dojem, když ředitel firmy dorazí na meeting v nablýskaném, luxusním vozidle, které do značné míry vypovídá o jeho cashflow. Ale kde na drahé automobily lidé ve vašem okolí berou peníze? Jak je možné, že je k vidění tolik vozů s pořizovací cenou přes milion korun? Je to snad tím, že je v České republice tolik úspěšných podnikatelů? Zdání může klamat, většina z těchto aut je financována operativním leasingem. Operativní leasing je populární forma financování, která oproti ostatním variantám nabízí množství atraktivních výhod. Ačkoliv se nevyplatí vždy a každému, obvykle představuje nejelegantnější řešení, jak jezdit v novém autě bez nutnosti složení kupní ceny, a to navíc s minimálními náklady na provoz.

Předem ani korunu

Nabídka aut na leasing je velmi pestrá a najdete v ní vozidla všech kategorií. Zda si vyberete sedan vyšší střední třídy, nebo velké SUV, je na vás. Podstatné je, že nebudete muset platit nic předem. Stačí si zvolit nulovou akontaci a můžete mít perfektní vozidlo i v případě, že momentálně nemáte téměř nic na účtu.

Rozdíl oproti klasickému leasingu

Běžný leasing spočívá v úhradě předem stanoveného počtu splátek, jejichž souhrnná částka je rovna součtu ceny vozidla a úrokového navýšení. Jakmile klient leasing doplatí, vůz se stane jeho majetkem. V rámci operativního leasingu však budete hradit pouze tolik splátek, kolik si sami určíte. Vozidlo sice na konci období nedostanete, ale to není důležité. Zůstatková hodnota auta je stejně po mnoha letech splácení velmi nízká. Operativní leasing je navíc určen pro motoristy, kteří nechtějí vozidlo vlastnit z praktických důvodů.

Moderní vozový park

Díky operativnímu leasingu půjdete mít k dispozici nový automobil s moderními technologiemi, skvělou výbavou a vysokým bezpečnostním standardem. Auto vždy po předem stanovené době vyměníte za nový model, takže váš vozový park nebude stárnout jako je tomu v případě klasického leasingu.

Žádná otravná administrativa

Jakmile smlouva vyprší, můžete automobil vrátit a nic víc neřešit. Anebo si sjednáte další smlouvu na nový automobil. Tak či tak nebudete muset řešit prodej auta – hledání kupce a další časově náročné administrativní úkony.

Další nevýhody operativního leasingu

K výhodám operativního leasingu patří také to, že si lze splátky uplatnit v nákladech. V ceně za pronájem vozu je zahrnuto povinné ručení i havarijní pojištění. Zároveň se nebudete muset starat o pravidelný servis a údržbu - auto je po celou dobu majetkem leasingové společnosti, která tyto náklady hradí. Rozhodnutí je na vás. Pokud se vám operativní leasing zamlouvá, podívejte se na Driveto a vyberte si automobil, o kterém jste vždy snili.

Publikováno: 26. 05. 2018

Kategorie: Finance

Autor: admin