Povinné ručení můžeme sjednat nejenom na náš vůz

Kde jezdí s motorovým dopravním prostředkem, ten by neměl zapomínat na jednu velmi důležitou povinnost. Ta se týká toho, že je třeba mít sjednané povinné ručení auta. U tradiční pojišťovny jako je Slavia, či u jakékoliv jiné. Jedná se o pojistku, která proplácí škody, které způsobíme ostatním účastníkům dopravní nehody. Pokud k tomu tedy dojde, nemusíme se obávat, že by bylo třeba vynakládat jakékoliv finanční prostředky z vlastní kapsy. A to i v případě, kdy hledáme nejlevnější povinné ručení, s nízkými limity pojistného krytí. Pojištění ale nemusíme vždy sjednávat nutně jenom na náš osobní automobil.

Jaké dopravní prostředky můžeme pojistit?

Nejprve se podívejme na to, jak je to s konkrétními dopravními prostředky, které máme zájem pojistit. Prostudovat ceník povinného ručení nemusíme nutně jenom v případě, kdy vlastníme osobní automobil. Je však pravdou, že tato varianta je nejčastější. Provést srovnání povinného ručení však můžeme také ve chvíli, kdy vlastníme motocykl. A je jedno, zda se jedná o variantu spadající do segmentu těch malých, nebo jde o plnohodnotný stroj. Dále to jsou samozřejmě vozy užitkové, jako dodávky a jim podobné. Sjednat povinné ručení online však lze také na vozy nákladní, nebo dokonce i autobusy. A kde? Určitě se vám to povedena webu Porovnej24.cz.

Kdo musí vůz vlastnit?

Důležitá otázka se týká také vlastnictví vozu. Odpověď na danou otázku je však více než jednoduchá, jelikož porovnání povinného ručení může provést každý. Není tedy podmínkou, že bychom museli konkrétní automobil vlastnit. Můžeme být například jenom provozovatelé vozidla a tak máme možnost využit kalkulačku povinného ručení a sjednat si tak odpovídající ochranu. Známé jsou například situace, kdy si automobil kupujeme na leasing. V takových případech je majitelem právě ona leasingová společnost, ale my jsme ti, kteří mají u řady z nich povinnost si danou ochranu samostatně sjednat.

Publikováno: 01. 02. 2016

Kategorie: Finance

Autor: admin