Převeďte svůj byznys do online světa

Všechno zlé je k něčemu dobré. Dokonce i na pandemii koronaviru, které lze (samozřejmě s trochou nadsázky) přičíst i pozitivní dopad na společnost. Řeč je především o výrazném urychlení digitalizace, s níž měly mnohé obory velký problém. Přesto se ukázalo, že nic není nemožné, a že některé záležitost můžeme vyřešit prakticky ze dne na dne. Pokud však stále přesun podnikání do digitální sféry bojkotujete, ujasněte si konkrétní přínos a zvažte krok kupředu.

Co to znamená digitalizovat?

V souvislosti s přenosem podnikání do digitálního prostředí se obvykle míní prodej produktů či služeb prostřednictvím e-shopu či aplikace. Dále pak klientský servis, který lze plnohodnotně řešit on-line. A konečně i automatizace vnitropodnikových procesů. Řízení firmy může být mnohem efektivnější a dynamičtější, začnou-li klíčoví zaměstnanci využívat vhodně zvolený ERP.

První krok? Ujasněte si rozpočet

Současné technologie jsou velmi pokročilé a umožňují téměř cokoliv. Mezi trendy posledních let patří například sofistikovaný virtuální asistent, který se s klienty dokáže bavit na vysoké úrovni. A to je teprve začátek – s velkým rozpočtem je možné opravdu všechno. Ovšem právě onen rozpočet bývá alfou a omegou všech projektů. Takže ještě než se pustíte do digitalizace, udělejte si jasno ohledně volných finančních prostředků. Rozpočet plánujte uvážlivě a rozhodně počítejte s rezervou (podobně, jako kdybyste stavěli dům...).

Open source vs projekt na míru

Rozpočet rozhodne, jakým směrem se budete v rámci digitalizace ubírat. Můžeme demonstrovat na základním kameni každé moderní firmy – webových stránkách. V případě nízkého rozpočtu můžete získat profesionální webové stránky poměrně levně, ale pouze za cenu určitých kompromisů – a obvykle na open-source systému, který sice šetří čas, ale může zkomplikovat vývoj specifických řešení. Možná budete nuceni udělat spoustu práce svépomocí, byť po konzultaci s odborníky. Středně velký rozpočet dává mnohem více možností. marketing - Beneficio" href="https://www.beneficio.cz/" target="_blank" rel="noopener">Digitální agentura vám nabídne časově úsporné řešení i weby na míru. Většinu záležitostí již zařídí odborníci, ale přesto počítejte s tím, že sehrajete důležitou roli. Určité typy projektů jsou nákladnější a vyžadují větší investici, bez níž by nebyl možný vývoj produktu bez jakýchkoliv kompromisů. Jakmile definujete rozpočet, můžete se pustit do hledání spolehlivého partera, který vám doporučí optimální řešení a zajistí realizaci.

Obor nehraje roli, digitalizace je pro každého

Máte pocit, že „váš“ obor není na digitalizaci připraven? Vyvedeme vás omylu. Na povaze produktu či služby vůbec nezáleží. V současné době se přes internet prodává opravdu všechno – automobily a nemovitosti nevyjímaje. A co se týče služeb, i masážní salon upotřebí moderní webové stránky napojené ná rezervační systém. Pokud si s digitalizací nevíte rady, obraťte se na odborníky z Beneficio. Navrhnou vám správné řešení a ušetří spoustu starostí.

Publikováno: 19. 10. 2021

Kategorie: Podnikání

Autor: admin