Prodej nemovitosti bez zbytečných rizik. Jak na to?

K rozhodnutí prodat nemovitost, nás vedou různé důvody. Potřebujeme více nebo naopak méně prostoru, stěhujeme se na druhý konec republiky nebo řešíme třeba dědictví. Aby prodej a vše kolem něj proběhl bez problémů, je dobré oslovit spolehlivého partnera.

Není vše, jak se zdá

Jedna z hlavních otázek při prodeji bytu nebo domu je ta, zda to zvládneme sami. Na první pohled to nevypadá složitě, dát si inzerát, najít kupce, u právníka sepsat smlouvu a doběhnout na katastr. Při podrobnějším zamyšlení už to ale tak jednoduché není. Cenu si můžete zjistit třeba podle cen okolních nemovitostí, ale tím prodej bytu teprve začíná. Čas musíte věnovat i úklidu, kvalitním fotkám, sestavení inzerátu s uvedením všech důležitých informací a jeho zveřejnění. Pak také komunikaci se zájemci, organizaci prohlídek a běhání po úřadech a institucích. V neposlední řadě pak dobře sepsaná kupní smlouva a bezpečný převod peněz. To vše zabere mnoho času i práce a nikdy nemáte jistotu, že jste na něco nezapomněli nebo se nevystavili zbytečnému riziku. I proto se vyplatí oslovit realitní kancelář, která vše udělá za vás a zajistí, že celá transakce proběhne bezpečně a bez problémů.

Praxe je znát

Každý je odborník na něco jiného a se stejnou samozřejmostí, jako jdete s bolavým zubem k lékaři, byste měli do prodeje nemovitosti jít s odborníkem na realitní trh. Zkušený makléř se ve svém oboru skvěle orientuje, zná rizika i různá úskalí a s jeho pomocí bude celý prodej mnohem jednodušší. Zajistí odhad ceny nemovitosti zdarma, sestavení inzerátu, profesionální fotky i propracovaný marketing, aby vaši nemovitost vidělo co nejvíce lidí. Postará se o komunikaci se zájemci i prohlídky a také finální domluvu s kupcem a zajištění potřebných podkladů a smluv. To vše vám ušetří nervy, čas i energii a navíc máte jistotu, že při prodeji nehrozí žádné riziko. Prodat nemovitost ve spolupráci s realitní kanceláří je chytré rozhodnutí, které vás ochrání před zbytečnými starostmi i problémy.

Publikováno: 26. 01. 2020

Kategorie: Finance

Autor: admin