Průmyslové osvětlení LED: Optimalizujte náklady za provoz firemních prostor

Jak snížit náklady za provoz průmyslových nebo komerčních prostor? Jednoduchým a přitom velmi efektivním způsobem je výměna původního konvenčního osvětlení (časté jsou např. metalhalogenidové výbojky, u kterých je třeba počítat s vyššími náklady za údržbu a výměnu) za moderní průmyslové LED osvětlení. LED průmyslové osvětlení představuje výrazně ekonomičtější alternativu k výbojkovému průmyslovému osvětlení. V závislosti na několika parametrech (např. typ výbojek, výška zavěšení a typ LED svítidla) může celková úspora dosáhnout až 70 %. Pro vás to znamená jediné – ať už chcete ušetřit za provoz haly, továrny, skladu nebo třeba kancelářského komplexu, podaří se vám to. Průmyslové LED osvětlení V případě průmyslového osvětlení s LED diodami nejde jen o úsporu související s nižší energetickou náročností. Další podstatnou výhodou je dlouhá životnost, která v závislosti na kvalitě výrobku dosahuje až 50 000 hodin svícení. V praxi vám odpadnou náklady za údržbu a výměnu, mimo jiné také za vysokozdvižnou plošinu (hovoříme-li o osvětlení v průmyslovém podniku). Průmyslové osvětlení LED

Kolik můžete ušetřit?

Buďme však trochu konkrétnější. Ve výrobních halách se velmi často používají metalhalogenidové výbojky o výkonu 400 W. Skutečná spotřeba těchto výbojek je 485 W a v praxi je lze nahradit průmyslovým LED osvětlením s příkonem 150 – 200 W. Výměna vám přinese minimálně 60% úsporu a vstupní investice se vrátí za pouhé dva roky (non-stop provozu). Průmyslové osvětlení LED je vysoce účinné a produkuje jen zanedbatelné množství tepla. Tato vlastnost je výhodná zejména ve ventilovaných a chlazených provozech. Nahradíte-li neefektivní osvětlení, které si (s trochou nadsázky) nezadá s topnými tělesy, ušetříte nezanedbatelnou částku za provoz klimatizace. Tip: Úsporu nákladů můžete maximalizovat také tím, že budete svítit pouze v místech, kde je to opravdu nezbytné, používat optimální množství a intenzitu světla.

Investujte do kvality, vyplatí se to

Při nákupu se nesnažte za každou cenu ušetřit a raději investujte do kvalitního LED průmyslového osvětlení, které má dlouhou životnost. Zároveň se informujte, zda je zařízení v souladu s přísnými mezinárodními bezpečnostními a kvalitativními normami. U některých výrobců navíc dostanete prodlouženou záruku, případně možnost prodloužení záruky za příplatek. Tak co na to říkáte? Rozhodnete se pro výměnu stávajících zdrojů za moderní průmyslové LED osvětlení? Udělejte velký krok kupředu a optimalizujte náklady!

Publikováno: 15. 02. 2015

Kategorie: Finance

Autor: admin

Tagy: prlmyslové osvětlení led | průmyslové led osvětlení