Víte, která oblast investování zažívá v posledních letech boom? Vyzkoušejte ji a investujte bez rizika!

V době, kdy dochází k neustálému zdražování a růstu inflace, hledá stále větší množství lidí příležitosti, kam investovat své peníze, aby se zúročily, ale zároveň aby nebyla investice riziková, nebo dokonce ztrátová. Z těchto důvodů v posledních letech zažívají boom korporátní dluhopisy neboli cenné papíry.

Proč korporátní dluhopisy?

Pokud se zajímáte o oblast investic, už jste určitě slyšeli o státních dluhopisech, které jsou jištěny státem. Možná jste tuto možnost dokonce zvažovali, ale mohl vás odradit nízký výnos, který je pouze kolem tří procent. I proto se velké oblibě těší korporátní dluhopisy, které jsou jakousi alternativou státních dluhopisů, ale se zárukou podstatně vyššího úroku, jenž se může vyšplhat až k deseti procentům, jako je tomu například u společnosti Uniprospe, která nabízí investorům garantovaný úrok 9,5 procenta.

Jak to funguje?

Pokud se rozhodnete investovat do korporátních dluhopisů, můžete se setkat s nejrůznější nabídkou cenných papírů, které se od sebe odlišují datem splatnosti nebo úročením. Z hlediska doby splatnosti máte na výběr dluhopisy krátkodobé se splatností kratší než jeden rok, střednědobé se splatností 1-5 let a dlouhodobé se splatností více než 10 let. Pokud však netrváte na navrácení investované částky za určité časové období, můžete si zakoupit dluhopisy bez data splatnosti, nazývané též věcné dluhopisy, které nemají splatnost a úročení vyplácí trvale. Z hlediska úročení si pak můžete vybrat dluhopisy s pevným úročením, u kterých je předem jasně stanoven kupón, a tedy definován zisk, či dluhopisy s variabilním kupónem, kdy je kupón místo pevného úročení navázán na referenční sazbu, kterou bývá obvykle mezibankovní sazba doplněná o procentní přirážku za riziko. Pokud s investováním do dluhopisů teprve začínáte, doporučujeme vám zvolit takovou společnost, která pro vás bude jistotou zisku. Již zmíněná investice s Uniprospe vám zajistí, že své peníze získáte zpět už na konci roku 2022, jelikož se jedná o krátkodobé dluhopisy, a zároveň víte, že z každé investované tisícikoruny dostanete navíc 95 korun, a to díky pevnému úročení. Navíc se jedná o společnost, která se pohybuje v oboru se stabilní budoucností – zajišťuje totiž likvidací odpadního polymeru ze starých pneumatik. Investice do korporátních dluhopisů tak pro vás bude sázkou na jistotu.

Publikováno: 30. 12. 2021

Kategorie: Finance

Autor: admin