Založit firmu rychle a bez zbytečných výdajů? Je to možné!

Praha, 27. října 2021 – Založení s.r.o. je v Česku stále relativně obtížný a časově náročný úkon. Na vině je bohužel byrokracie. Díky specializovaným firmám, jako je například Jake&James Accounting, lze však velmi jednoduše založit firmu a začít podnikat do 10 dní, a navíc s minimem nákladů. Pokud se rozhodnete naplno věnovat podnikání, je založení společnosti s ručením omezeným (s. r. o.) nevyhnutelným krokem. Kromě toho, že zvýšíte vaši kredibilitu, je nespornou výhodou založení „eseróčka“ také omezené ručení, které chrání majetek společníků před náhradou škod způsobených neúspěšným byznysem. V Česku letos proběhly legislativní změny, které urychlují proces založení společnosti (například možnost složit základní kapitál do výše 20 000 Kč v hotovosti), i přesto se stále jedná o časově i finančně náročný postup. Naštěstí se tohoto úkolu zhostily specializované společnosti, které dokáží vaši firmu založit na míru a bez zbytečných výdajů. Třešničkou na dortu je pak to, že nemusíte fyzicky jít na žádný úřad. Firmu lze totiž s pomocí odborníků velmi snadno založit na dálku.

Založení s.r.o. po vlastní ose

Pokud se rozhodnete založit s.r.o. bez vyhledání pomoci odborníků, může to trvat týdny nebo i měsíce v závislosti na vašich znalostech Zákona o obchodních korporacích, který specifikuje podmínky založení firem. Velmi obecně probíhá založení s.r.o ve čtyřech následujících krocích: • Sepsání zakladatelské listiny (v případě jednotlivce) nebo společenské smlouvy (v případě vícero společníků) u notáře, • založení účtu v bance, • ohlášení živnosti pro firmu, • zápis do obchodního rejstříku. Jestliže se rozhodnete založit s.r.o. se základním kapitálem nad 20 000 Kč, je nutné vybrat si banku, založit si podnikatelský účet a zvolit si správce vkladu. Dále je třeba připravit si podklady k zakladatelské listině nebo společenské smlouvě, která se sepisuje s notářem formou notářského zápisu (náklady se pohybují v řádu několika tisíc korun). Dalším krokem je návštěva živnostenského úřadu, kde je nutné vyplnit formuláře pro založení živnostenského listu, kdy poplatek činí 1 000 Kč. Následně lze poslat vklad do banky (u základního kapitálu vyššího než 20 000 Kč) a čekat na potvrzení vkladu. Jakmile jej od banky získáte, čeká vás opět návštěva notáře, kde předložíte živnostenské oprávnění, výpis z katastru nemovitostí pro vaše sídlo. Nyní můžete firmu zapsat do obchodního rejstříku, kdy se nevyhnete dalším nákladům za práci notáře. A konečně začínáte s registrací k dani z příjmu právnických osob, případně registrací vozidla.

Založení firmy s garancí do 10 dní a online s Jake&James Accounting

Celému zdlouhavému procesu se můžete jednoduše vyhnout, využijete-li služeb spolehlivé firmy specializované na online založení společnosti. Rozjezd podnikání je tak mnohem snadnější a cenově výhodnější. Za založení firmy s jedním majitelem a minimálním kapitálem 1 Kč zaplatíte méně jak 6 000 Kč. Za tuto cenu je garantováno založení a zápis společnosti do obchodního rejstříku do 10 dní. V případě, že chcete zajistit kompletní servis, tedy vyřídit také živnostenské oprávnění, je cena 7 993 Kč bez DPH, jelikož zahrnuje také poplatek za vyřízení volné živnosti a správní poplatek. K objednání s.r.o. online pak reálně potřebujete 10 minut času a několik kliknutí. Stačí jednoduše: • objednat službu přes webový formulář, • zaslat kopii občanského průkazu a úředně ověřenou plnou moc, • zajít do banky pro přístup k účtu. Tím je váš úkol hotový. Následně jen čekáte, než se za vás vyřídí všechny formality. V praxi to tedy znamená, že dostanete kompletně připravenou nejen společenskou smlouvu, ale také všechny dokumenty potřebné k založení společnosti, a specialisté celý proces vyřídí za vás. Jake&James Accounting garantuje založení společnosti do 10 dnů, obvykle je firma připravena do týdne. Pokud by vás ale tlačil čas, lze firmu založit také expres do 24 hodin. V tomto případě nejprve zapíšeme vaši společnost se základním kapitálem do 20 000 Kč do obchodního rejstříku, čímž okamžitě získáte IČO a můžete začít podnikat. Následně vyřizujeme zbylou administrativu. V případě zájmu můžete také využít nabídky virtuálního sídla, díky kterému si nemusíte pronajímat kancelářské prostory, ani podnikat v domácím prostředí. Virtuální sídlo navíc snižuje náklady na podnikání zejména v jeho počátku.

Pomoc s rozjezdem vašeho podnikání tím ale nekončí

Velmi problematická bývá registrace k DPH. Finanční úřady nemusí na žádosti nových firem reagovat kladně, v některých případech může celý proces trvat i několik měsíců. Specializovaná firma umí všechny náležitosti vyřídit bez zbytečných prodlev a ví, které dokumenty úřadům dodat. Zvýší se tak pravděpodobnost úspěšné registrace k DPH už na začátku, nicméně je třeba podotknout, že v tomto případě záleží na rozhodnutí úřadů, které nelze garantovat. Další doplňkovou službou je pak například registrace vozidla využívaného při podnikání, vyřízení řemeslné a koncesované živnosti, vedení účetnictví nebo registrace ochranné známky.

Založte svou firmu snadno a rychle

Pro toho, kdo chce co nejefektivněji rozjet svůj byznys plán a začít podnikat, je online založení firmy tou nejlepší volbou. Jake&James Accounting je specializovaná firma, která má k dispozici vlastní účetní, odborníky na daně, právníky a vlastního notáře. Díky tomu můžete svou novou společnost využívat již do 10 pracovních dní. Jak říká klientka Jana Frýdová: „Z osobní zkušenosti doporučuji Jake&James. Podnikám přes 18 let, a přestože už o podnikání mnohé vím, byrokracie s ním spojená mě umí pokaždé znechutit. Díky Jake&James jsem založila čtvrtou firmu. A skutečně bez starostí – online a expres, jak by to mělo v 21. století fungovat.“

O společnosti

Tým odborníků z Jake&James Accounting vás provede podnikáním od založení společnosti přes denní agendu v podobě účetnictví a daní až k případnému zániku. Jejich služby už využívají tisíce podnikatelů z více než 60 zemí po celém světě. Soustřeďte se na váš byznys, zatímco specialisté z Jake&James zařídí veškerou administrativu spojenou s vedením firmy nebo s provozováním živnosti. Máte zájem? Domluvte si s nimi schůzku v Praze nebo vše vyřešte online na dálku – záleží jen na vás. Více na webu Jake-James.cz.

Publikováno: 04. 11. 2021

Kategorie: Podnikání

Autor: admin