Zlato v době koronaviru: Cena podle očekávání vzrostla

Koronavirus pořádně zamíchal kartami snad ve všech oblastech života. V České republice se pandemie obyvatel dotkla především ekonomicky. Spousta živnostníků muselo ze dne na den takříkajíc zavřít krám a jistí si nemohou být ani zaměstnanci, jejichž zaměstnavatelé nyní balancují na hraně existenční krize. Co se týče investorů, i těm situace způsobila nejednu vrásku. Počínaje prudkým poklesem ropy až po fluktuaci cen drahých kovů.

(Ne)čekaný vývoj ceny zlata

Zlato je považováno za stálici. Za kotvu, které se můžeme v době krize chytit. A zprvu to vypadalo, že se jeho cena bude vyvíjet dle očekávání, respektive v souladu s běžným vývojem v době krize. V pondělí 9. března dokonce překonalo hranici 1 700 USD za trojskou unci, což je nejvíce od konce roku 2012. Nicméně záhy poté se – v důsledku několika faktorů – výrazně propadlo. Následoval další vzestup ceny, propad a opět růst. Momentálně se komodita opět drží důvěře investorů a její hodnota se blíží k cifře z roku 2011, kdy se trojská unce prodávala za 1828 USD. Praktické info: Na tomto odkaze můžete sledovat aktuální cenu zlata.

Potřebujete peníze? Čas na výhodný prodej je právě nyní

Pro majitele investičního zlata, kteří se v důsledku krize dostali do špatné finanční situace, případně jen chtějí využít vysoké ceny komodity a oslavení koruny, je momentálně ideální doba k prodeji. Za výhodných podmínek tak lze učinit ve specializovaném obchodě v Obecním domě v Praze. Předmětem výkupu mohou být zlaté slitky i mince, jež vykupující (spol. Zlaté mince – Numismatika) neprodává. Konkrétně značky Agosi, Credit Suisse, Degussa, Johnson & Matthey, Heimerle + Meule., Heraeus Hanau, Metalor, Pert Mint, Rand Rafinery, Royal Canadian Mint, Sempsa, Umicore, Valcambi, UBS. Díky tomu mohou výkup zlata využít i klienti prodejců, kteří již na trhu nepůsobí. Prodat lze také ostatní drahé kovy – stříbro, platinu či paládium. Co naopak předmětem výkup být nemůže, jsou zlaté šperky, zlomkové zlato, mince o ryzosti nižší než 900 tisícín a surové zlato v žádné formě.

Publikováno: 12. 05. 2020

Kategorie: Finance

Autor: admin