4 důvody, proč lidé kontrolují záznamy v registru exekucí

Exekuce je extrémně nepříjemná záležitost, která může člověku znepříjemnit život. Veškeré záznamy o probíhajících řízeních jsou evidovány v Centrální evidenci exekucí (CEE), což je veřejný seznam vedený a provozovaný Exekutorskou komorou ČR. Exekutoři do evidence vkládají vyrozumění o zahájení exekuce, pravomocná usnesení exekučního soudu o zastavení nebo odkladu exekuce a dražební vyhlášky a oznámení dražebního roku. Data vkládaná do CEE nejsou uchovávána natrvalo. K výmazu údajů dochází bez zbytečného odkladu po uplynutí 15 dní od úplného skončení exekučního řízení. V CEE jsou evidovány pouze exekuce prováděné soudními exekutory, nikoliv informace o výkonech rozhodnutí ze strany jiných orgánů.

Kde si ověříte, jestli nejste v exekuci?

Okamžité ověření z rejstříku exekucí nabízí portál exekuceinfo.cz, který je napojen na oficiální registr (tzn. data spravovaná Exekutorskou komorou). O výpis je možné zažádat i bez registrace a výsledek kontroly je okamžitě k dispozici.

Kdy je vhodné zažádat o výpis:

Neschválená půjčka Častým důvodem neschválení půjčky je dluh. Žadatel o půjčku však často netuší, že je veden jako dlužník a ze strany finanční instituce je mu pouze oznámeno zamítnutí žádosti o úvěr. Jediným řešením je kontrola registrů a následné řešení záznamů. Přehled dluhů Máte tolik dluhů a vedených exekucí, že se v nich ztrácíte? Díky výpisům z dlužnických registrů se ve svých závazcích opět zorientujete a budete je moct aktivně řešit. Prověření nového nájemníka Prověření zájemce o pronájem by mělo být naprosto standardním krokem každého pronajímatele. Jedině tímto způsobem získá jistotu, že je dotyčný solventní a nehrozí návštěva exekutora. Kontrola partnera/ky Registr umožňuje anonymní kontrolu partnera či partnerky. Jedná se o velmi jednoduchou prevenci nepříjemné situace, kdy se zčistajasna objeví dluhy z minulosti, o nichž neměl druhý z páru ani tušení.

Publikováno: 26. 06. 2021

Kategorie: Finance

Autor: admin