4 kroky k rychlé a bezpečné půjčce

Půjčit si je snadné, ale půjčit si rychle a přitom i bezpečně již vyžaduje dodržení určitých zásad. Pokud se právě hledáte vhodnou finanční injekci pro svůj byznys, zadržte a začtěte se do následujících tipů. Budete-li se držet čtyř základních kroků, minimalizujete případná rizika.

1. krok: Promyslete si, jestli cizí peníze opravdu potřebujete

Vhodně zvolená půjčka může nastartovat byznys, ale ne vždy má úvěr opodstatnění. Máte-li možnost získat peníze z jiných zdrojů (např. dotace, bezúročná půjčka od příbuzných...), zvažte i tyto možnosti. Na druhou stranu jsou situace, které lze skutečně vyřešit pouze pomocí úvěru. Třeba pořízení nezbytných pracovních nástrojů, rozšíření vozového parku apod. V každém případě nedělejte zbrklá rozhodnutí a důkladně si svůj záměr rozmyslete.

2. krok: Spočítejte si, jaká částka vám schází

Poskytovatel vám pravděpodobně nabídne mnohem více peněz, než o kolik jste původně žádali. V tu chvíli vás napadne „proč ne!“, ale tím se můžete zadělat na budoucí problémy. Předpokládáme, že pracujete s konkrétním rozpočtem – rozhodnete-li se ho navýšit, měli byste komplexně změnit plán a přizpůsobit ho nové situaci. Obecně je vždy lepší půjčit si jen nezbytné množství finančních prostředků. Jinak hrozí, že peníze utratíte za „zbytečnosti“.

3. krok: Nezapomeňte do rozpočtu zahrnout splátku

Jistě víte, půjčku budete muset pravidelně splácet. Ale spočítali jste si, jestli splátka nenabourá firemní rozpočet? Zároveň zohledněte budoucí plány a položte si otázku, zda je kvůli půjčce nebudete muset měnit. Neuškodí to vašemu podnikání?

4. krok: Vyberte si spolehlivého poskytovatele

Máte živnostenské oprávnění? Pak vám rychle půjčí i poskytovatelé, kteří nemají dobrou pověst. Tzv. půjčky na živnostenský list nepodléhají kontrole ze strany ČNB a často zahrnují vysoké úroky a poplatky. Nepodléhejte proto nutkání kývnout na první nabídku přistanuvší na stole a poohlédněte se po někom, kdo vám půjčí rychle a zároveň výhodně. Dobrou volbou je například rychlá půjčka Ferratum Business od Ferratum Czech.

Publikováno: 07. 02. 2019

Kategorie: Finance

Autor: admin