Chystáte se uvést nový výrobek na trh? Nezapomeňte na potřebné certifikace

Cesta k úspěšnému prodávání vašeho nápadu není ničím jednoduchým, ale v mnoha případech se výsledek rozhodně vyplatí. Jednou z nejdůležitějších oblastí je samozřejmě kontrola bezpečnosti vašeho produktu, která jej identifikuje jako naprosto bezpečné a vhodné zboží. Zároveň vám absolvované kontroly vybudují dobré jméno u zákazníků i potenciálních partnerů.

Bez čeho se neobejdete?

Nejznámější a také nejsilnější prohlášení o shodě výrobku jsou samozřejmě všudypřítomné CE certifikáty. Jejich kritéria jsou jasně definována Evropskou unií a její legislativou, přičemž počítají s drtivou většinou kategorií výrobků. S velkou pravděpodobností se bez známé značky CE neobejdete ani vy. Pokud jste se této povinnosti vyhnuli, určitě si i přesto nechte kontrolu udělat. Proč? Za prvé si zajistíte stoprocentní jistotu a vyhnete se případným problémům v budoucnu, které často mohou být i likvidačními pro chod celé vaší firmy. Za druhé si díky tomuto potvrzení vybudujete jméno u vašich obchodních partnerů i samotných výrobců. Ti totiž často odmítají spolupracovat se subjekty bez tohoto druhu certifikace. Výhodu si však získáte i u koncových zákazníků, protože v dnešní době si spousta z nich velmi pečlivě označení CE na obalech zboží kontroluje.

Jak na to?

Nejlepším řešením je se spolehnout na služby profesionálního orgánu, jímž je u nás společnost Profi Cert. Ta vám zajistí komplexní péči začínající u poradenství, přípravy i analýzy, přičemž vás následně dovede až k úspěšnému složení veškerých důležitých zkoušek. Nezáleží na tom, kterou kategorii produktů chcete začít prodávat, protože zmiňovaní profesionálové si poradí naprosto se vším. Podívejte se na jejich internetové stránky, prohlédněte si nabídku a rozhodněte se sami.

Publikováno: 23. 06. 2022

Kategorie: Podnikání

Autor: admin