Prodej nemovitostí k podnikání: Kde je hledat?

Výběr sídla podnikání je úplně stejně důležitý jako volba vlastního domova. Jde o to, abyste sídlili v dobré lokalitě, v blízkosti měli všechny potřebné služby a zároveň byli snadno k nalezení pro zákazníky. Jenže kde takovou kancelář najít? Na prodej nemovitostí k podnikání je lepší podívat se na specializované stránky. Můžete pátrat na webech realitních kanceláří či developerů, kteří prostory k podnikání přímo vytváří. Obvykle se tam dají výsledky filtrovat podle lokality.

Prodej nemovitostí rozhodně nestagnuje

Zejména v hlavním městě stále přibývá dalších a dalších obchodních center a kancelářských budov. Městem se totiž nese informace, že jich je málo. Opak je však pravdou. Sehnat kancelář v Praze není až tak složité. A je to možné i se slevou. Prodej komerčních nemovitostís 10% letní slevou nabízí například PSN. Prodej nemovitostí

Dnešní trend jsou shell&core prostory

Když se pustíte do hledání vhodných prostor, u velké spousty inzerátů si jistě všimnete záhadného označení shell&core. Co znamená? Pod tímto označením se skrývají prostory, které jsou prodávány v základní úpravě bez finálních úprav interiéru. Firmy takové prostory vyhledávají často, protože si je mohou přizpůsobit naprosto dle svých potřeb. Na druhou stranu v tomto případě nemůžete počítat s tím, že si nemovitost koupíte, přestěhujete se a začnete fungovat. Zařizování bude trvat nějaký čas a také si vyžaduje dodatečné náklady.

Jak se vyznat v pojmech provázejících prodej komerčních nemovitostí?

Typicky se komerční nemovitosti na prodej označují jako tzv. nebytové prostory. Nelze v nich tedy bydlet, ale můžete v nich provozovat kancelář, obchod apod. Pokud sháníte vyloženě místo pro obchod, hledejte inzeráty s názvem obchodní prostory. Většinou bývají v přízemí a obohacené o výlohu. Nejvíce vám ale každopádně vždycky prozradí osobní prohlídka. Vytipujte si tedy pár objektů a jeďte se podívat.

Publikováno: 28. 07. 2019

Kategorie: Podnikání

Autor: admin