Protiprůvanové lamelové clony z PVC sníží vaše náklady za teplo

Ceny energií rostou s nimi především náklady za vytápění. Hledáte-li odpověď na otázku, jak omezit únik tepla v potravinářském nebo jiném provozu, máme pro vás tip na efektivní řešení. V zámoří a mnoha západoevropských zemích se běžně využívají tzv. protiprůvanové clony. V posledních letech se stále častěji objevují i u nás a pokud jste o nich ještě neslyšeli, přečtěte si o jejich výhodách.

Co je to protiprůvanová clona a proč se vyplatí i vám?

Protiprůvanové či lamelové clony mají velmi jednoduchý koncept. Jde o soustavu pásů z měkčeného PVC, které jsou uchyceny k nosné liště (plast nebo pozink). Po rozhrnutí se plastové lamely vrátí zpět do původní polohy a nedochází tak ke zbytečnému vyvětrávání a úniku tepla. Měkčené PVC je odolné a tvale pružné. Montáž protiprůvanové clony je stejně jednoduchá jako clona samotná. K instalaci nebudete potřebovat žádnou speciální techniku a zvládnete ji i svépomocí. Využití lamelových clon v praxi je velmi pestré – hodí se do pěších průchodů do míst, kde pravidelně projíždí technika. Tedy všude, kde by byly nepraktické dveře nebo vrata. Plastové lamelové clony se vyplatí také v případě mrazírenských a chladících boxů, komor a vitrín. Další výhoda tohoto opatření spočívá v redukci nadměrného hluku a v neposlední řadě také ke snížení prašnosti. Pracoviště, ve kterém jsou v průchozích místech namontovány clony, mají vyšší hygienický standard a dochází ke zlepšení celkové pracovní pohody zaměstnanců. Za zmínku stojí také prodloužení životnosti chladících agregátů a snížení četnosti servisních oprav.

Špičkové plastové clony ze zámoří

Zmínili jsme, že v USA používají lamelové clony běžně a není divu, že kvalitní systémy pochází právě odsud. Rozhodnete-li se pro úsporu nákladů za energii pomocí protiprůvanových clon, obraťte se na společnost RONAX DEVICES s.r.o. Český dodavatel prodává vysoce kvalitní produkty z USA a to ve standardním, shrnovacím a posuvném provedení. V nabídce nechybí ani speciální plastové clony pro sekční vrata. Zajímají vás podrobnosti? Najdete je na www.ronax.cz.

Publikováno: 26. 08. 2014

Kategorie: Podnikání

Autor: admin

Tagy: plastové clony | protiprůvanové clony | pvc lamelové clony