Jak vybrat vhodný batoh

V současnosti je na trhu neomezený výběr tašek a batohů, které se od sebe liší typem, velikostí, zádovým systémem i celkovým designem. Na co se při výběru batohu zaměřit a čeho se vyvarovat? Poradíme vám, jak vybrat správný batoh pro vaše potřeby.

Před výběrem

Ještě předtím, než začnete na internetu vyhledávat nabídku batohů si musíte odpovědět na několik otázek. Převážně si musíte rozmyslet, k čemu budete batoh využívat a jaké věci, případně v jakém množství množství, do něj plánujete ukládat. Na výběr je opravdu široká škála batohů, od batohů určených ke sportu, přes batohy do školy a studentské batohy, až po městské batohy pro běžné nošení.

Sportovní batohy

Do tohoto typu batohů se řadí třeba turistické, které jsou vhodné i na vícedenní výlety a do města. Vybrat si můžete z různých objemů, díky kterým se vám do nich vejde veškerá potřebná výbava. Další sportovní batohy jsou cyklistické a běžecké, které disponují několika kapsami, úchytkami a reflexními prvky. Jsou malé a lehké, ale zvládnou pojmout občerstvení, pití, klíče i mobil.

Batohy do školy

Dětské batohy do školy jsou obvykle menší a lehčí díky odlehčenému zádovému systému. Mají ergonomicky tvarovaná záda a popruhy a jsou vybaveny reflexními prvky. Batohy pro studenty jsou určeny pro starší děti od 4. třídy, ale mají rovněž odlehčenou a ergonomicky tvarovanou konstrukci. Skládají se z několika kapes, které dokáží pojmout veškeré školní potřeby i svačinu. Při výběru dětských batohů je nutná velká obezřetnost, neboť dlouhodobé nošení špatného batohu může mít za následek zdravotní problémy.

Městské batohy

Městské batohy jsou univerzální a hodí se na nošení do školy, práce, ale také na nákupy a krátké výlety. Mají propracovaný zádový systém s odvětráváním pro pohodlné nošení. Do tohoto typu lze zařadit také batohy na notebook, které disponují několika praktickými kapsami a voděodolným materiálem. Vyrábí se ve stylovém moderním designu, vyhovujícím především mladým lidem. Ať se rozhodujete pro jakýkoliv typ batohu, nejdůležitější je dbát na kvalitní provedení. Batoh by vám měl vydržet dlouhou dobu, pojmout dostatečné množství věcí a být pohodlný i při celodenním nošení.

Publikováno: 25. 05. 2021

Kategorie: Ostatní

Autor: admin