Jak na odhad ceny nemovitosti pro dědické řízení

Odchod milovaného člena rodiny je jedním z nejtěžších životních období. Je to neuvěřitelně emotivní a náročný okamžik. Navíc komplikovaný nutností vypořádat se s pozůstalostí po zesnulém. Odhad ceny nemovitosti pro dědické řízení může být složitý proces. V jeho průběhu je třeba vzít v úvahu řadu faktorů. Mezi ně patří především skutečný stav nemovitosti, její umístění a aktuální tržní hodnota podobných nemovitostí v dané oblasti.

Jak odhadce postupuje?

Nejprve je třeba důkladně zhodnotit stav nemovitosti. To zahrnuje prohlídku interiéru a exteriéru nemovitosti. Pokud existují nějaké závady nebo poškození, které je třeba opravit, měly by být tyto náklady při stanovení odhadní ceny zohledněny. Dále je třeba zvážit umístění nemovitosti. Hodnotu mohou ovlivnit faktory, jako jsou okolí, dostupnost veřejné dopravy, školy a další občanská vybavenost. Při odhadu hodnoty nemovitosti pro účely dědického řízení by se měla zohlednit také aktuální tržní hodnota podobných nemovitostí v dané oblasti.

Kdo může odhad nemovitosti pro dědické řízení provést?

K získání odhadu ceny nemovitosti pro dědické řízení již nemusíte najímat soudního znalce, jako tomu bylo v minulosti – stačí se obrátit na renomovanou realitní kancelář, která má danou službu ve svém portfoliu. Obvykle stačí dodat několik fotografií a popis stavu, lokality a dalších důležitých okolností. Zkušený tým se postará o zbytek a poskytne vám přesný odhad během několika málo dní. Při hledání nejlepšího odhadu ceny domu nebo bytu je důležité vybrat si makléře, který se vyzná v dané lokalitě. Dobrou volbou je například renomovaná realitka RE/MAX Anděl, která se specializuje na nemovitosti v Praze a v Karlovarském kraji, kde provozuje druhou pobočku. Se svými kolegy ze sítě RE/MAX však zajišťují odhady nemovitostí v jakékoli lokalitě v rámci celé České republiky.

Publikováno: 14. 02. 2023

Kategorie: Reality

Autor: admin