Survival Kit 2015: Příručka pro zahraniční investory, kteří mají zájem o jižní Moravu

Zahraniční investoři jsou nedílnou součástí motoru, který žene ekonomiku většiny zemí. Ta naše není výjimkou a bez přílivu cizího kapitálu by bylo hospodářství úplně jinde. Jenomže přesvědčit investiční společnosti a podnikatele není tak snadné, jak se na první pohled zdá. Alfou a omegou je potlačit jejich strach z rizik a argumentovat, proč by měli „pustit“ žilou právě v tom či onom regionu. Zásadním problémem může být nedostatek informací, které sice jsou dostupné na webu, ale většinou jsou neúplné, roztříštěné, zavádějící nebo zcela mylné. A právě to spoustu potenciálních investorů odradit. Naštěstí existují světlé výjimky a my vám jednu z nich představíme. Ať už stojíte v pozici investora, nebo se ho snažíte přimět ke správnému rozhodnutí, bude se vám hodit „příručka pro přežití“. Projekt Survival Kit 2015 cílí na region jižní Moravy a je nabitý aktuálními daty.

8 kapitol, které by si měl každý investor přečíst

Survival Kit to South Moravia 2015 je online bible, kterou by si měli investoři pro jižní Moravu přečíst od prvního do posledního písmena. Stojí za ní Regionální rozvojová agentura jižní Moravy, která se publikaci příručky věnuje již 13 let. Současná verze obsahuje veškeré podstatné informace rozdělené do osmi přehledných kapitol. První kapitola cílí na geografické podmínky, členění regionu a na specifika obyvatel. Investor de dozví o vše o pracovní síle, což může být rozhodující především pro větší výrobní společnosti. Samozřejmostí jsou detailní grafy, statistiky a rozbory. Nechybí ani přehled o vzdělání a kvalifikaci práceschopných obyvatel a v neposlední řadě informace o významných subjektech napříč všemi ekonomickými odvětvími. Investice pro jižní Moravu Co se týče dalších kapitol, týkají se aktuálních právních úprav podnikatelských aktivit, zakládání společností, účetnictví a daňového systému, spolupráce s jihomoravskými institucemi a vízové povinnosti. Poslední sekce se věnuje praktickým informacím o práci a životě na jižní Moravě. Užitečná je také sekce s adresami kulturních center a sítí, náboženských komunit, konzulátů a zastoupení, škol a služeb pro cizince.

Co ještě byste měli vědět o Survival Kit 2015?

Informace jsou primárně dostupné v angličtině, nicméně web je lokalizován také do českého jazyka. Chcete-li si osvěžit informace o regionu a získat nové poznatky i přesto, že neovládáte cizí jazyky, máte šanci. Příručka je k mání také pro majitele chytrých telefonů a tabletů. Ti si ji mohou zdarma stáhnout v podobě mobilní aplikace (pro iOS i Android). Co dodat závěrem? Survival Kit 2015 je vysoce propracovaný projekt, který na českém internetu nemá konkurenci. Doufáme, že se vám díky němu podaří získat zahraniční investice do ČR (anebo utvrdit sebe sama o výhodnosti investic).

Publikováno: 02. 03. 2015

Kategorie: Podnikání

Autor: admin

Tagy: zahraniční investice | zahraniční investoři jižní morava